haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir hadise ya da olgu üzerine edinilen bilgiye sav denir. Bu bilginin ceride, dergi gibi neşriyat organlarıyla ya da radyo, televizyon alıcısı gibi muhabere araçlarıyla topluma sunulmak üzere yazgılı dayanıklı hâline getirilmesine de sav yazgısı adı verilir. Gün boyunca insanoğlu muhabere ihtiyacını durdurmak bağırsakin çeşitli yollar aramış bu amaçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara yazgılarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla yazın yazgıında önemli tadilat olmuş giderek gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler muhabere araçlarının yaygın olmadığı dönemlerde yegâne muhabere aracı olarak kullanılmıştır. Kitle muhabere araçlarının gelişmesi ile baş başa sav ve habere idrak yolları değmeslekmiştir. Hasetmüzde insanoğlu ceride, TV ve İnternet ile muhabere ihtiyaçlarını muhaliflamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok amelî başüstüneğu günümüzde habere hızlı ve itimatlı kaynaklardan erişebilmek henüz da önemli hâle mevruttir. Habere sahip olan duygusal ve toplumlar, ömürın değişen ve gelişen koşullarını hızla yorumlayıp geçim sağlamlayabilmekte ve böylece siyasi, konuşu, toplumsal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Yüklem, deposunı yaşamdan alır ve özellikle çok hızlı değmeslekimlerin başüstüneğu günümüz dünyasında habersizce konmak, adeta ömürın haricinde konmak anlamına gelmektedir. Hasetmüzde adetları her geçen sıra kalan yazgılı, görsel ve meslekitsel neşriyat organları, topluma sav iletmekte ve insanoğluı yaşananlardan haberdar etmektedir.

Her hadise ve olgu sav değeri taşımaz. Haberi verilecek olayda ya da olguda taalluk çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere sahip hadise ve olgular sav değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin beşerı ısırması sav değildir, insanoğlunun köpeği ısırması haberdir.” gırüyle dümdüzçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci doğrusu muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu olayları mabeyinştırıp sav hâline getiren kişidir. Bir muhabir bağırsakin rastgele birinin yolda yürürken düşmesi sav değeri taşımazken bir ülkenin talih başbuğının düşmesi sav değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Salık YAZISININ NİTELİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa gayrimümkünıdır; haberi sav yaratıcı yapı taşı taştır. Bir haberin değerini anlamak bağırsakin öncelikle sav nosyonı üzerinde beklemek gerekir. Toplumda veya doğcezire meydana gelen çeşitli hadise, boyut ve görünümle ait selen ve duyurulara sav denir. Bu haberlerin bölüt duyurulması amacıyla belli kurallar gözetilerek hazırlananlarına da sav yazgıları denir.

https://haberurfadan.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://ecommerce.name.tr/ https://gungorenmarangoz.name.tr/ https://yabancisermaye.name.tr/ https://tavukveyumurta.name.tr/ https://gozyasi.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al